Menü
Sepetim

Etkileyici Pazarlama

Bir sosyal medya pazarlaması türü olan etkileyici pazarlama bilinen adı ile influencer marketing sosyal ağlarda sosyal etkiye sahip olan kişilerin biri ürün ya da hizmeti satmaya yönelik yaptıkları pazarlama iletişimidir. Sosyal medyanın hayatımızdaki etkisinin artmasıyla beraber, etkileyici pazarlama çalışmaları da hızını arttırmıştır. Kozmetik, sağlık ürünleri ve bakım ürünleri gibi pek çok sektörde etkin olduklarını görüyoruz. Bu pazarlama tekniği; firmamızın dijital ortamda, hedef kitleye ulaşmak, marka bilinirliğini artırmak ve marka güvenilirliğini yükseltmek için kullandığı, hızlı bir şekilde etkileşimin gerçekleşebildiği dijital pazarlama çalışmalarından biridir.

Dijital dünyada etkileyici pazarlama giderek etkinliğini arttırınca etkileyici olan kişiler (influencerlar) takipçi sayısına göre değer kazanmışlardır. Youtube, Instagram gibi platformlara girdiğimizde farklı ürün ve hizmetler için birçok tanıtım görüyoruz. Markamızın yalnız ve plansız şekilde bu tarz pazarlama stratejileri yürütmeden yüksek bir etki yaratmasının zor olduğunun farkındayız. Bu sebeple JB Lyonar Beauty olarak etkileyici kişiler ile yapacağımız doğru iş birlikleri ürünlerimizin satın alma oranını aynı zaman da güvenilirliğini pozitif yönde etkilemektedir. Sosyal medyalarda uzun süredir takip ettiğimiz, güvendiğimiz etkileyicilerin yaratıcı içeriklerle sundukları öneriler, firmamıza karşı siz müşterilerimizin bakış açısını olumlu yönde değiştirecektir. Ücretli ortaklığı neredeyse tüm sosyal mecralarda kullanabildiğimiz için doğru hedef kitleye sahip topluluk yöneticileri markamıza değer katacaktır. Genel hatlarıyla etkileyici pazarlamada doğru hedef kitle ve doğru içerik üreticisine ulaşmamız gerektiğini biliyoruz. Başarılı bir çalışma için mutlaka ön hazırlık yaparak siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti gözeterek yolumuza devam ediyoruz.

 

Başarılı Bir Etkileyici Pazarlama Tanıtımı

Başarılı bir etkileyici pazarlama için doğru bir isim ile iş birliği çok kritiktir. Marka ile influencer uyumu oldukça önemli. JB Lyonar Beauty olarak kişiye güven duygusunun aktarılması ve içeriklerin çekici olması ise bu iş birliğini başarılı kılan diğer unsurlar olarak değerlendiriyoruz. Influencerlar ile uzun soluklu ilişki kurmak markamızın etkisini yükseltirken aynı zamanda doğal içeriklerin üretilmesini ve müşteri memnuniyetinin artmasını sağlayacaktır. Paylaşım içeriğinin influencer kararına bırakılması da takipçileri ile arasındaki bağı koruyacağını ve daha etkin bir yöntem olacağını ilke ediniyoruz. Tanıtım ya da kampanya sonrası etki getirisini hesaplıyoruz. Ardından doğru bir iş birliği olup olmadığını kontrol ederek siz değerli müşterilerimiz için en doğru kararları almaya çalışıyoruz.

Etkileyici Pazarlama