Menü
Sepetim

Tedarikçi Sorumluluğu

Tedarikçinin sorumluluğundan bahsetmeden önce tedariğin ne olduğunu bilmek gerekmektedir. Tedarik, bir lojistik terim olup gerekli olan ürün ve hizmetlerin sağlanması için araştırma, planlama, satın alma, nakliye, teslimat gibi faaliyetlerin tümünü içermektedir. Tedarikçiler, dijital ortamda müşterilerinin talep etmiş oldukları ürünleri veya hizmetleri onlara güvenli ve en kısa sürede teslim etmeyi hedeflerler. JB Lyonar Beauty olarak biz de bu hedefleri gözeterek doğru bir planlama ve yönetim ile olumlu bir tedarik sürecini başlatmayı amaç ediniyoruz.

Tedarik Süreci

Tedarik süreci birçok aşamalardan oluşmaktadır ve bu aşamalar siz müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ortaya çıkarak şekillenir. Bu süreç tedarik zincirimizi oluşturur ve bu süreçte tedarikçinin sorumluluğu fazladır. Tedarik zinciri ürünlerin; tedarikçiler, üreticiler, toptancılar, dağıtımcılar ve tüketiciler arasındaki akışı sağlayan ilişkiler ve eylemler bütünüdür. Bu süreç kapsamında tedarikçinin sorumluluğuna yani bize düşen kısımlar şu maddelerden oluşur.

  • Müşteri ilişkileri yönetimi
  • Talep ve arz yönetimi
  • Müşteri hizmetleri yönetimi
  • Satın alma süreci yönetimi
  • Ürün geliştirme ve ticarileştirme

Biz gelişen bu süreçte doğru planlanmış bir tedarik zinciri ile sizin memnuniyetinizin yanı sıra teslimat performansımızı iyileştirmeyi, ürünün kalitesini ve üretiminin devamlılığını sağlamayı, daha düşük stok ile bile yüksek verimlilik elde etmeyi, piyasada ve sektördeki değişiklere uyum sağlama sürecini kısaltarak bu değişikliklere daha kısa sürede cevap verebilmeyi hedefliyoruz. Tüm bu öğeler bir araya gelerek bizim tedarik politikamızı ve tedarik zincirimizi oluşturur. JB Lyonar Beauty olarak politikamız doğrultusunda tedarik aşamalarımız şu şekilde oluşmaktadır:

  • Ürünü uygun üreticiden temin ederiz.
  • Depoya teslim ederiz.
  • Kontrolleri sağlayarak depoya yerleştiririz.
  • Sipariş sonrası stoktan çekerek paketler ve kargoya teslim ederiz.
  • Ürünümüz müşteriye teslim edilir.

E-ticarette kullandığımız politikamız doğrultusunda, tedarik zinciri ve süreci yönetimi doğru ürünü ve hizmeti; doğru zamanda, doğru yere, uygun fiyata ve minimum maliyetle ulaştırılmasını hedefler. Bizim önceliğimiz her zaman bu olmakla beraber arz-talep doğrultusunda sizlere hızlı yanıtlar vermektir. Müşterilerimizin talep etmiş oldukları ürünü kısa sürede ve sorunsuz teslim edebilmek için, müşteri memnuniyetini ve personel-tedarikçileri doğru belirleme ve yönlendirme amacını ilkemiz haline getirmiş bulunmaktayız.

Tedarikçi Sorumluluğu